Uplatnění Landseerů
1. canisterapie
Slovo canisterapie se objevuje v současné době stále častěji a ve volném překladu znamená terapii s pomocí psa. Canisterapii můžeme také definovat jako způsob terapie, který využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka, přičemž klade důraz především na řešení problémů psychologických, citových a sociálně-integračních a působení na fyzické zdraví člověka je u ní druhotné. Uplatňuje se zejména jako pomocná psychoterapeutická metoda při řešení různých situací v případě, že jiné metody nejsou účinné nebo použitelné. Jedná se např. o navazování kontaktu s pacienty, kteří obtížně komunikují a při práci s citově deprivovanými dětmi, autistickými dětmi, mentálně postiženými, v logopedické a rehabilitační praxi, při výskytu apatie, u dlouhodobě nemocných dětí nebo jako součást komplexní terapie v geriatrii apod.
Více se o canisterapii můžete dočíst na www.canisterapie.info
Canisterapií se zabývá paní Ing. Olga Melzochová se svým Kulíškem (Ciff Týnská hora). Úspěšně složili canisterapeutické zkoušky a každou sobotu docházejí do Domova seniorů v Řepích, kde rozdávají radost.
První landseer v ČR, který se svojí paničkou složil canisterapeutické zkoušky a byl aktivně zapojován do léčby, byl EROS BUGANKA paní Jany Kučerové.
Dalším landseerem, který byl zapojován do canisterapie, byl ARIS ALVEMIA paní Zuzany Čekalové-Selucké.
2. vodní záchranář
Akce "Plav! na Slezské Hartě
Vodní záchranařinou se také zabýval landseer Alex z Letohradského ranče majitelky Kataríny Hradovské.
.
.